Ehliyet ve Direksiyon Sınavına Kaç Defa Girebilirim?

Ehliyet ve Direksiyon Sınavına Kaç Defa Girebilirim?

Başkent Sürücü Kursu

2020 yılı için teorik (yazılı) sınav ve direksiyon sınavı için 4 er hakkınız vardır. Eğer aşağıda belirtilen özel durumlar dışında sınav olduğu sürece sınava girmezseniz 1 hakkınız kullanılmış sayılır.

Teorik Sınava En Fazla Kaç Defa Girebilirim?

Eğer teorik sınavda 4 hakkınızı kullanıp hiçbirinde başarılı olamazsanız kursu tekrar etmeniz gerekmektedir

Direksiyon Sınavına En Fazla Kaç Defa Girebilirim?

Teorik sınavda başarılı olursanız direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız. Direksiyon sınavında da kullanabileceği 4 hakkı vardır. Eğer 4 hakkınızı kullanıp hiçbirinde başarılı olamazsanız sürücü kursunuza direksiyon ders ücretini ödemeli ve zorunlu görmeniz gereken direksiyon derslerini almalısınız. Sonra tekrardan direksiyon sınavı için 4 hakkı kazanırsınız.

Özel Durumlar

Sürücü adayı yatakta tedaviyi gerektirecek bir hastalık nedeniyle sınava giremezse durumunu resmi veya özel sağlık kurumundan alacağı sağlık raporuyla en geç sınavın yapıldığı günün akşamına kadar kurs müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Yangın, deprem ve benzeri doğal afetler yüzünden veya anne, baba, kardeş gibi yakınlarından birisinin ağır hastalığı veya ölümü veya spor, müzik, folklor ve benzeri ulusal veya uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etme gibi nedenlerle sınavlara giremeyeceklerini gösterir resmi bir kurumdan alacakları belgeyi kurs müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu koşullar altında 4 sınav hakkı tamamlandıktan sonra bir defaya mahsus ilgili mazereti olan adaylar sınava girebilirler.

Ehliyet sınavınıza çalışmak için sitemizde bulunan çıkmış ehliyet sınav sorularını buraya tıklayarak çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.