Kızılay Sürücü Kursu

Çankaya Kızılay Sürücü Kursu

Ehliyet kursları araç bilgimizin ilk teorik ve pratik bilgilerini aldığımız kurumlardır. Bu kurumlar milli eğitim bakanlığının belirlediği müfredat üzerinden başvuru yapan sürücü adaylarını eğitirler. Bu eğitim esnasında alanında uzman eğitimciler görev almaktadır. Her eğitim kursu öğrencilerine teorik dersler vermek zorunda ve yine pratik olarak araç sürdürerek direksiyon dersi vermek zorundadır. Kurs sonrasında sürücü adaylar teorik sınava ve sonrasında da en zor aşama olan direksiyon sınavına sokulur. Türkiye’deki ehliyet alamayan çoğu öğrencinin takıldığı nokta direksiyon sınavlarıdır, o sebeple sürücü adayının sınav öncesinde pratik yapması şarttır.

Kızılay Özel Direksiyon Dersi

Bir sürücü adayı olarak ehliyet almaya hak kazanabilmeniz için özel direksiyon dersi almanıza gerek yoktur. Sürücü kursunun size standart olarak sunmak zorunda olduğu direksiyon dersleri ve sonrasında direksiyon sınavından başarı ile geçmeniz ehliyet almanı için yeterlidir. Özel direksiyon dersleri ise ehliyeti alır almaz akıcı trafikte rahat araç kullanmak isteyen ve şoförlüğünü bir tık daha ileri taşımak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.
İstanbul, Ankara gibi merkezlerin özellikle Kızılay gibi trafiğinin sorunlu olduğu bölgeleri vardır. Özel direksiyon dersi almamış bir acemi sürücü bu gibi akıcı ve karmaşık trafiklerde araç sürmekte zorlanabilir. Zorlanmaması için bunun öncesinde çok pratik yapmış olması ve bu sayede rahatlamış olması gerekir. Araç sürerken stressiz olmanızın tek yolu çok pratik yapmış olmaktır.
Kızılay Özel direksiyon dersi alan acemi sürücüler aslında trafikteki bir deneyimli sürücü gibi hareket ederler. Ders esnasında aldıkları özel eğitimler, uzman eğitmenlerin verdiği püf noktalar, özel park eğitimleri gibi kazanımlar sayesinde çok daha akıcı bir sürüş yeteneğine sahip olurlar. Acemi sürücülerin şehir için trafikte park sorunu yaşaması bilinen bir durumdur, özel direksiyon dersi bu gibi sorunların çözümü açısından mühimdir. Tüm sürücü adaylarına Başkent Kızılay özel direksiyon dersi veya bulunduğunuz muhitteki iyi bir sürücü kursundan bu dersi almalarını özellikle tavsiye ediyoruz.

Kızılay Otomatik Vites Ehliyeti

Ankara gibi metropol şehirlerde manuel araç kullanımı bir eziyet haline gelebiliyor. Dur kalkların çok olduğu sıkışık trafiklerde sol ayağımız debriyaja basmaktan yorgun düşebiliyor. Son yıllarda acemi sürücülerin hem bu nedenler ile hem de viter koordinasyonunu sağlamayı zor bulmaları sebebiyle otomatik araçlara olan talep ciddi manada arttı.
Milli eğitim bakanlığı da bu talebi göz ardı etmedi ve artık sadece otomatik vites ehliyeti alabilmek mümkün hale geldi. Normal ehliyeti olan sürücüler manuel ve otomatik vitesli araçları kullanabilirken, bir sürücünün sadece otomatik vites ehliyeti var ise o sürücü sadece otomatik vitesli arabaları kullanabilecektir, manuel kullanması durumunda yüksek trafik cezaları ile muhatap olacaktır.
Kızılay otomatik vites ehliyet alma süreci, normal süreçlerden farksızdır. Tek farkı pratik direksiyon eğitimi ve direksiyon sınavını ehliyet kursunun tahsis ettiği otomatik vitesli araçlar ile yapılıyor olmasıdır. Sınava, ehliyet kursunun onay vermesi durumunda kendi otomatik vitesli aracınızla da katılmanı mümkündür.

Çankaya Sürücü Kursu

18 yaşına giren her bir birey ehliyet alma konusunda hiçbir zaman vakit kaybetmemelidir. Bir sürücü adayı ne kadar erken yaşta araç sürmeye başlarsa, daha rahat tecrübe kazanacağı için daha iyi bir şoförlük serüveni atlatır. Çok geç yaşta ehliyet alan sürücülerin rahat araç kullanamadıkları bilinmektedir, en kısa zamanda bir Çankaya sürücü kursu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kızılay Motosiklet Ehliyeti

Araç kullanımına göre çok daha az detay içerdiği için motosiklet ehliyeti almak nispeten daha kolaydır. 16 yaşını doldurmuş olan her sürücü adayı bir Kızılay motosiklet ehliyeti veren bir kursa başvurarak, teorik ve pratik eğitimleri bitirdikten sonra sınav girere ve kısa sürede ehliyetini eline alır. Motosiklet ehliyetleri M, A, A1 ve A2 olmak üzere 4 aşamalı olarak verilmektedir. Detayları Kızılay sürücü kursu ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.