Keçiören Esertepe Sürücü Kursu

Esertepe Etlik Sürücü Kursu

Aşağı Eğlence Şubemiz Açılmıştır. Araç kullanmak sürücü adaylarının gayreti ve yeteneğine bağlı olsa da sürücü kursları bu doğrultuda öğrencilerine temel bilgileri öğrettiği için çok önemli bir yerde durmaktadır. Başkent Esertepe sürücü kursuna başvuran öğrenciler, teorik dersler alırlar. Bu teorik derslerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış müfredat doğrultusunda öğrencilere aktarılır. Bu eğitim sonrasında yapılacak olan sınavda aynı şekilde bakanlık tarafından yapılır ve tüm Türkiye genelinde düzenlenir. Ehliyet almaya hak kazanmak için öncelikle bu yazılı sınavdan geçer not almanız gerekecektir, test usulü ve biraz çalışmayla rahat geçebileceğiniz bir sınavdır.

Keçiören Etlik Özel Direksiyon Dersi

Esertepe Sürücü Kursu siz talep etmeseniz dahi müfredat kapsamında, sürüş için temel bilgileri içeren bir direksiyon dersini size verecektir. Araç kullanmayı henüz ehliyet almadan dahi biliyor olabilirsiniz fakat uzman eğitmenlerden alacak olduğunuz bu temel direksiyon derslerine hiç kaçırmadan katılmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Araç kullanmanızı sağlayacak olan teorik bilgiler değil bu pratik dersleri olacaktır. Ayrıca direksiyon sınavından geçmeniz için gereken püf noktaları da yine bu sayede öğrenmiş olacaksınız.
Bunların haricinde bir de Keçiören Etlik özel direksiyon dersleri bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi bu dersler standart değil özel olarak verilir. Bu iş için eğitim almış ve uzun yıllardır bu işi yapan ileri teknik sürüş eğitmenleri sizi trafiğe tamamen hazır hale getirmek için bu kurslarda eğitim verirler. Normal sürüş tekniklerinin yanı sıra olağanüstü durumlarda nasıl hareket etmeniz gerektiği, akıcı trafikte rahat araç kullanımı, sıkışık trafikte pratik ve güvenli araç kullanımı, olası kazalardan nasıl kaçınılacağı gibi kritik bilgileri özel direksiyon dersi sayesinde öğrenme imkanı bulursunuz.
Normal kurs sonrasında sürüş halindeyken sürücüler aslında öğrenmeye devam ederler. Yıllar içerisinde belki de binlerce yeni bilgiyi kendileri deneyerek, trafikte kaldıkları durumlar esnasında kavrarlar. Özel direksiyon dersleri ise bu gibi durumları sürücülere en başında öğreterek o durumlarda ne yapacaklarını biliyor olmalarını sağlamaktır. Bu noktada genel trafik düzeni ve iyi şoförlerin yollarda olması için tüm okurlarımıza özel direksiyon dersi almalarını tavsiye ediyoruz.

Keçiören Otomatik Vites Ehliyeti

Keçiören gibi kalabalık bölgelerde özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde yoğun trafik kaçınılmaz oluyor. Bu gibi durumlarda her insan altında bir otomatik araba olsun istiyor. Trafiğin sıkıştığı durumlarda açıkçası manuel araçlar bir noktadan sonra eziyet halini alabiliyor. Bunun üzerine son yıllarda bu tür araçlara olan talebin yüksek seviyelerde artarak, manuel araç sayısını dahi geçmesi MEB’in de otomatik vites ehliyetini çıkarmasını sağladı.
Sadece otomatik vites araç kullanmak isteyen sürücü adayları artık bu ehliyet için başvuru yapabilecekler. Teorik ve pratik sınavları tamamen aynı olan normal ehliyet ve otomatik vites ehliyetinin tek farkı bu tür ehliyette direksiyon sınavlarının otomatik vitesli araçlar ile yapılıyor olmasıdır.
Direksiyon eğitimlerine ve sınavlarına kendi otomatik aracınız ile gitmeniz sizin açınızdan çok daha faydalı olacaktır. Keçiören otomatik vites ehliyeti alan sürücüler trafikte manuel araç ile seyir edemiyor olmalarını da bilmelidirler, bu gibi durumlarda trafik cezası verilir.

Etlik Sürücü Kursu

Etlik semtinde ikamet eden sürücü adayları başvuru için gereken evraklar ile başvurduktan sonra teorik ve pratik (direksiyon sınavı) için bir hazırlık sürecine girerler. MEB tarafından yapılacak olan yazılı sınav için ders kitabı mevcuttur, günde 30 dakika gibi az bir süre ayırarak bu sınavı yüksek başarı ile atlatabilirsiniz. Direksiyon sınavı için ise Etlik sürücü kursu tarafından düzenlecek direksiyon derslerine düzenli olarak katılmanız önemlidir.

Keçiören Motosiklet Ehliyeti

Keçiören sürücü kursundan alacağınız ehliyetler yaşınız ve motosiklet tecrübenize göre A, A1, A2 ve M olarak 4 seçeneğe ayrılmaktadır. Başvurular için 16, 18 ve 20 yaş şartları vardır, taban yaş olarak 16 yaşını doldurmuş olan her Türk vatandaşı motosiklet ehliyeti başvurusunda bulunabilir.