Mamak Sürücü Kursu

Ege, Tuzluçayır ve Yeşilbayır Sürücü Kursu

Güvenli bir trafik için sürücü kurslarının kalitesinin önemi çok kritiktir. Sadece sizin iyi araç kullanmanız yetmez, trafikte sizinle beraber seyir halinde olan sürücülerin de iyi araç kullanması herkesin evlerine, işlerine güvenli bir şekilde ulaşabilmesini sağlar. Türkiye’nin dört bir yanında on binlerce sürücü kursu bulunmaktadır, bugün ise biz Ankara Mamak sürücü kursları üzerine konuşacağız.
Başkent Sürücü Kursu olarak Mamak bölgesinde 2 adet şubemiz bulunmaktadır. Aşağıda hem Tuzluçayır, hem de Yeşilbayır mahalleri için iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz.

Mamak Özel Direksiyon Dersi

Kurslarda standart olarak verilen direksiyon dersleri aslında çok temel eğitimler arasında sayılabilir. Sürücü bu dersler sonrasında düz yolda ilerleme, şerit değiştirme, kavşaklarda doğru derece ile dönebilme gibi oldukça basit fakat tabii ki çok elzem kriterleri öğrenir. Bu kurs süreleri kısa olduğu için ve pratik yapma imkanı da oldukça kısıtlı olmasından dolayı çoğu zaman sürücüler burada öğrendikleri her şeyi unutur.
Unutmayın iyi araç kullanmanın birincil anahtarı çok fazla pratik yapmaktır. Mamak özel direksiyon derslerinde ise trafikte akıcı bir şekilde araç kullanabilme, olası tehliklere karşı ani refleks sunabilme, araç hız halindeyken direksiyon kontrolleri, manevralar, ileri derece de park eğitimleri, aracın arızası durumunda ne şekilde hareket edilmesi gerektiği gibi uzman derecesine yakın eğitimler verilir. Bu şekilde verilen Mamak özel direksiyon dersi ile sürücü bu kurs sonrasında özgüven artışı yaşar ve araca çok daha hakim bir şekilde trafikte yol alır.
Özel direksiyon derslerinin birincil amacı, normal sürücülerin belki de yıllar içerisinde yaptıkları pratikler ile alacağı dersleri, kendi kendilerine değil özel eğitmenler eşliğinde kısa sürede almalarıdır. Teorik ve pratik eğitimlerle bu süreç çok başarılı geçer ve sonrasında sürücü tabii ki yine pratik yaparak bu bilgilerin kalıcı olmasını da sağlamalıdır.

Mamak Otomatik Vites Ehliyeti

Bundan 2 sene önce otomatik vites ehliyeti diye bir kavram yoktu. Otomatik araba kullanmak isteyen sürücüler de normal maneul vitese sahip araç kullanmak isteyen sürücüler gibi B sınıfı ehliyeti almak zorundalardır. Tabi bu ehliyeti almak için de direksiyon sınavlarında manuel araç kullanmaları gerekiyordu.
Otomobil markalarının manuel araç üretim sayılarını azaltması, hatta bazı markaların tamamının durdurması neticesinde Türkiye’de artık otomatik vites ehliyeti de 2016 yılından itibaren alınabilmektedir. Bu tür ehliyetin kurslarında sürücü eğitimlerini otomatik vitesli bir araç üzerinden almaktadır. Eğitimlere kendi aracınız ile gitmek isterseniz bu da mümkündür, kursa bunu belirtmeniz yeterli. Aynı şekilde sınavlarda otomatik araç üzerinden olduğu için artık ehliyet alımı çok daha kolay hale gelmiştir.
Ehliyet alım sürecinin katı olmasına karşı olanlardanız, zira araç sürme kabiliyeti ancak pratikle ortaya çıkan bir durumdur. Sürücü işi kursla bırakmayıp, güvenli yollarda bol bol pratik yaparak ince detayları kendi görmelidir.

Tuzluçayır Sürücü Kursu

Mamak ilçesinin güzel mahallerinden olan Tuzluçayır’da onlarca sürücü kursu seçeneği bulunmaktadır. Ülkemizde sürücü kursu açmak çok kolay olduğu için bu tercihlerinizde araştırmalarınızı iyi yaparak, bütçenize en uygun sürücü kursunuz tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Mamak Motosiklet Ehliyeti

Motosiklet sahibi olmaktan önce düşünmeniz gereken ilk şey bir motosiklet ehliyeti sahibi olmak olmalıdır. Ülkemizde güncel olarak 4 seviye motosiklet ehliyet seçeneği bulunur. 16 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı M ve A1 sınıfı motosiklet ehliyeti sahibi olabilir. A2 sınıfı ehliyetini almak için ise 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmekte. En üst seviye olan A sınıf motosiklet ehliyeti için ise 20 yaşını doldurmuş olmanız ve bunun üzerine 2 senedir A2 sınıf ehliyet deneyiminiz olması gerekiyor.
Mamak Motosiklet ehliyeti almak araç ehliyetlerine göre daha basit bir süreç içerse de yine teorik, pratik eğitimlerin sonucunda iki dalda da sınavlar bulunmaktadır.